Меню сайту

 
 
Пошук

 
 
Фото тижня

 
 
Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 119
_1
 
Головна » Статті » Методична сторінка » Методична сторінка туриста

Настанови по проведенню змагань та походів з пішохідного туризму ФСТУ

НАСТАНОВИ
по проведенню змагань та походів з пішохідного туризму ФСТУ.

1.Загальні положення.
Основною метою розробки даних Настанов є підвищення безпеки в походах та на змаганнях з пішохідного туризму, визначення єдиного підходу до суддівства та спорядження, покращення методики підготовки учасників та суддів змагань та походів з пішохідного туризму.
Згідно п.3.13.1.10 Правил змагань зі спортивного туризму (затверджених міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту 24 квітня 2008 р., надалі Правил) дані Настанови обов’язкові до виконання командами (учасниками) та суддями на змаганнях з пішохідного туризму ФСТУ.
Поняття, що використовуються в Настановах:
Страховка — система заходів, спрямованих на утримання учасника при зриві на складній або потенційно небезпечній ділянці етапу.
Нижня страховка – страховка, коли мотузка підходить до учасника знизу.
Верхня страховка - страховка, коли мотузка підходить до учасника зверху, а місце страховки находиться не нижче грудного карабіну учасника. При цьому сам страхуючий може знаходиться знизу, але страхуюча мотузка проходить через карабін (пристрій) , який знаходиться вище грудного карабіну учасника, якого страхують.
Вантаж – контрольний вантаж, якщо він передбачений Умовами змагань. Не вважається вантажем основна та супроводжуюча мотузка, інше спорядження та рюкзаки, баули, контейнери тощо в яких вони транспортуються. Контрольний вантаж транспортується по дистанції в командних рюкзаках, баулах тощо та розподіляється по рюкзаках командою самостійно.

Ділянка перил - частина перил, яка знаходиться між двома точками їх жорсткого закріплення або з одного боку від закріплення при вільному іншому кінці (зав’язаний вузол або інше) на перилах одностороннього кріплення.
Технічна підготовленість – вміння в короткий термін долати складні ділянки (етапи) з використанням спеціального спорядження, володіння різними технічними прийомами.
Основна мотузка - сертифіковані динамічні( одинарна (1) або половинна(1/2)) мотузки діаметром 8 -11 мм та статичні мотузки діаметром 9-12 мм.

Під динамічною мотузкою розуміють мотузку (наприклад, по EN 895 або аналогічному стандарту), яка за конструкцією має несучу серцевину і захисну оплітку та призначена для витримки динамічних навантажень та ривку. Вона повинна використовуватися у випадках, коли для учасника не можливо виключити ймовірність падіння, яке супроводжується ривком.
Під статичною мотузкою розуміють мотузку (наприклад, по EN 1891 або аналогічному стандарту), яка за конструкцією має несучу серцевину і захисну оплітку та призначена тільки для статичних навантажень.
Допоміжна (супроводжуюча) мотузка – в якості супроводжуючої може використовуватися сертифіковані (або які мають протокол випробувань відповідальної організації) основна мотузка або допоміжна мотузка діаметром 5-8 мм., яка має розривне навантаження не менше 500 кг та за конструкцією має несучу серцевину та захисну оплітку.
Фактор зриву чисельно дорівнює відношенню глибини падіння до довжини мотузки, яка затримує це падіння (в скалолазних умовах приймає значення від 0 до 2). Фактор зриву визначає характер навантаження учасника при падінні: чим більший фактор, тим жорсткіше зрив. Жорсткість зриву залежить саме від фактора зриву, а не від глибини падіння, так як чим довше мотузка, тим більше вона пом’якшує ривок. Фактор зриву визначає відносну висоту падіння, тобто скільки метрів вільного падіння приходиться на один метр довжини мотузки, якою страхують та яка затримала падіння ( F = H / L, де F-фактор ривка ; H – висота падіння ; L – довжина страхувальної мотузки).
Скорочення, що використовуються в Настановах:

КЧ – контрольний час; КП – контрольний пункт; мм – міліметр; м – метр; Сек.,с – секунда; кг – кілограм; УІАА- Міжнародна Спілка Альпіністських Об’єднань.


Посилання на завантаження - http://bakshala.at.ua/my_file/nastanovipoprovedennjuzmagantapokhodivzpishokhidno.rar


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

волог.:

тиск:

вітер:

Відпочинь
Відпочинь
 
Мини-профиль

Привет: Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
 
 
Друзі сайту

ОЦТКЕУММиколаївський обласний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді
 
 
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0