Положення про районну товариську зустріч туристсько-краєзнавчих команд присвячену Всесвітньому дню туризму - Мета зустрічі
Метою зустрічі є популяризація пішохідного та спортивного туризму як оздоровчих видів спорту, підвищення майстерності учасників, виявлення найсильніших команд району. - Час і місце проведення:
Зустріч проводиться 28.09. 2010 року на базі районного БДТ. - Учасники зустрічі.
У змаганнях беруть участь команди шкіл та позашкільних закладів району. Склад команди – 7 чоловік (4+2) + 1 запасний віком з 1994 по 1999 р.н.. Кожну команду супроводжує тренер та суддя від команди. - Програма змагань.
До програми змагань включено такі види: - особисто-командні змагання (100 балів);
- конкур таборів (25 балів).
До1000 – заїзд та реєстрація команд 1000– нарада представників, жеребкування 1030– відкриття змагань 1030- 1530 – робота на дистанції «Особиста техніка» 1530 – підведення підсумків 1600– нагородження та закриття змагань - Умови прийому команд.
Іменні заявки з медичним дозволом на кожного учасника подаються в мандатну комісію в день прибуття команд на змагання. Разом з заявкою необхідно подати такі документи: свідоцтво про народження, учнівські квітки або довідки з фотокарткою. Команда повинна мати спорядження для устаткування наметового табору, а також: 2 пари рукавиць, 2 репщнурів, 2 зблокованих страхувальних систем з кінцями самостраховки, секундомір на суддю. - Визначення переможців.
Переможці в командному заліку на дистанції «Особиста техніка» визначаються за меншою сумою місць, зайнятих на дистанціях заліковими учасниками (1+2 ) (спочатку посідають місця учасники дистанції ІІ класу, потім учасники дистанції першого класу). Переможці в особистому заліку на дистанції «Особиста техніка» визначаються по кожному класу дистанції. Зняті учасники на дистанції «особиста техніка» посідають місця після учасників, які закінчили дистанцію, в залежності від кількості пройдених етапів та штрафних балів отриманих на дистанції. У випадку однакових місць, перевага віддається команді, яка має більше перших місць та кращій результат по конкурсу таборів. - Нагородження переможців.
Команди,які посіли призові місця в загальному заліку, нагороджуються грамотами. Положення є офіційним викликом на змагання. Умови проходження дистанцій туристських змагань. Особиста техніка Змагання з особистої техніки проводяться на дистанціях І та ІІ класів. Дистанція І класу. Учасники проходять дистанцію в зблокованій системі (при необхідності забезпечується суддями), долаючи технічні етапи. (КЧ для Ч – 6хв.), (КЧ для Ж – 7хв.) Перелік технічних етапів 1. Навісна переправа. 2. Цирк. 3. Траверс схилу. 4. Переправа на мотузці з перилами 5. Вузли Опис технічних етапів - Навісна переправа:
Обладнання: КЛ на початку та наприкінці етапу, нижні та верхні суддівські перила. - Цирк:
Обладнання: нижня перильна вірьовка, вірьовка маятнику (для підтримки рівноваги), КЛ – на початку; КЛ – наприкінці етапу. 3. Траверс схилу горизонтальний: Обладнання: КЛ на початку та наприкінці етапу , 4 прольоти траверсу. - Переправа на мотузці з перилами:
Обладнання: КЛ на початку та наприкінці етапу, нижні та верхні суддівські перила. - Вузли.
Необхідно зав'язати вузли: Прямий, Академічний,Провідник «8», Прусік. Обладнання: суддівські перила та мотузки. Дистанція ІІ класу. Учасники проходять дистанцію в касках та зблокованій системі (при необхідності забезпечується суддями), долаючи технічні етапи. (КЧ для Ч – 10хв.), (КЧ для Ж – 10хв.) КЧ у чоловіків після звільнення перил на етапі №5, у жінок по звільненню суддівського обладнання на етапі №4. Перелік технічних етапів Чоловіча дистанція 1. Спуск по схилу з самонаведенням. 2. Крутопохила переправа вгору. 3. Спуск по вертикальних перилах з С/Н. 4. Підйом по скельній ділянці. 5. Похила переправа на мотузці з перилами. 6. Вузли. Жіноча дистанція 1. Спуск по схилу з самонаведенням. 2. Навісна переправа. 3. Похила переправа на мотузці з перилами вгору. 4. Спуск по вертикальних перилах з С/Н. 5. Вузли. Опис технічних етапів - Спуск по схилу з С/Н.
Обладнання: ПСС, заглушка зверху, КЛ знизу. - Навісна переправа:
Обладнання: КЛ на початку та наприкінці етапу, нижні та верхні суддівські перила. - Крутопохила переправа:
Обладнання: подвійна перильна вірьовка, КЛ – напочатку; ПСС – наприкінці етапу. (перехід на наступний етап без втрати страховки) 4. Спуск по вертикальних перилах з С/Н.: Обладнання: СС, ПСС та заглушка зверху. - Підйом по скельній ділянці.
Обладнання: СС, ПСС зверху. (перехід на наступний етап без втрати страховки) - Переправа на мотузці з перилами:
Обладнання: ПСС зверху, КЛ наприкінці етапу, нижні та верхні суддівські перила. (для жінок перехід на наступний етап без втрати страховки) - Вузли.
Необхідно зав'язати з свого спорядження вузли: Австрійський схоплюючий, Булінь, Штик, Подвійний провідник. Вузли, крім схоплюючого, з основної мотузки. Умови конкурсної програми. На відкритті змагань команда оголошує свою назву та девіз, бали за чіткість і дотепність девізу та назви команди будуть віднесені до балів конкурсу таборів. - Конкурс таборів.
З початком роботи дистанції «Особиста техніка» вільні учасники команди обладнують свій табір. Обов'язковим в таборі є наявність намету та багаття (дрова з дому). Оцінюється вірність організації біваку. На протязі усіх змагань, оцінюється порядок в таборі. (Між жіночою та чоловічою дистанціями запланована 20 хвилинна перерва – команди будуть мати можливість приготувати гарячі страви.) Зміни умов проходження дистанції, які виникли в процесі встановлення дистанції будуть оголошені на нараді представників команд. Завантажити Положення
|